Cape Town - Rovos Rail - Safari

Reisemål: 
Hvor går reisen: 
Cape Town, Johannesburg, Kruger
Pris fra: 
27 900,-
Avreise: 
Hele året, unngå regntidene
Ankomstflyplass: 
Cape Town International Airport (CPT)
Avreiseflyplass: 
Johannesburg O.R. Tambo International Airport (JNB)
Antall dager: 
9
Pris inkluderer: 
Overnattinger, måltider og utflukter som er beskrevet i program. Engelsktalende og dyktig guide/sjåfør, alle parkavgifter og drikkevann i safaribilen. Henting og bringing til alle flyavganger (gjelder ikke i Norge). Innenriks flyvninger nevnt i programmet.
Betingelser: 

Opplyst pris gjelder lavsesong, minimum 2 deltakere. For annen info, se reisevilkår.
Prisen inkluderer ikke internasjonale flybilletter.

Dag 1: Ankomst Cape Town

Vel fremme i Cape Town blir dere tatt godt imot av våre stedlige representanter. Etter en kort informasjon om opplegget blir dere kjørt til hotellet.
Hotell: Cape Milner Hotel
Frokost inkludert

Dag 2: Cape Town

Ca kl.08:30: blir dere hentet på hotellet av guide/sjåfør. Hvis været tillater, går turen først til Table Mountain, Cape Towns landemerke og vel kjent over hele verden. Cape Town blir kalt ”The Mother City” i resten av Sør Afrika. Det var her de første hvite eta¬blerte seg i 1652, da Jan van Riebeeck ankom fra Holland med sitt følge, ombord på flaggskipet Drommedaris. De første europeerne rundet Kapp Det Gode Håp allerede i 1488, men ingen så det som bryet verd å slå seg ned sør i Afrika da. Dere besøk interessante historiske steder, samt det eksotiske afrikanske markedet på GreenMarket Square.

Kl 13.00 er det avreise til Robben Island. Avgang fra terminalen på V&A. I dag er denne tidligere fange øyen fra 1500-tallet og frem til 1991 ble øya nesten kontinuerlig brukt som fangeøy. Også spedalske og sinnslidende ble i perioder sendt til øya. Fra 1961 var det særlig motstandere av apartheid -regimet som ble sendt hit. Nelson Mandela satt som fange her fra 1964–82. Fra 1996 er øya et museum og minnesmerke for kampen apartheid.
Hotell: Cape Milner Hotel
Frokost inkludert

Dag 3:Cape Town

Dagen til disposisjon i Cape Town. Cape Town har mange gode restauranter Vi anbefaler bord bestilling om dere vil besøke en av byene restauranter.
Hotell: Cape Milner Hotel
Frokost inkludert

Dag 4: Cape Town – Rovos Rail

Dere blir kjørt til jernbanestasjonen i Cape Town. Her starter deres fantastiske togreise med Rovos Rail. Toget har avgang 11:00, og etter noen timer blir det stopp i den victorianske landsbyen Matjiesfontein, som i dag er som et levende museum. Ombor på dette berømte toget har dere alle tilgjengelige fasiliteter
Transport: Rovos Rail,”The Pride of Africa”
Full pensjon, all inclusive

Dag 5: Rovos Rail

Toget går gjennom ”halvørkenen The Great Karoo med enorme sletter og fjellkjeder. Det  
spesielle lyset her, har gitt inspirasjon til mange sørafrikanske og utenlandske kunstnere. Utflukt til The Big Hole, diamantbyen, i dag kjent som Kimberley. Leting og utgraving etter diamanter i dette området er den største utgravingen foretatt av mennesker uten hjelp av maskiner.
Transport: Rovos Rail, ”The Pride of Africa”
Full pensjon, all inclusive

Dag 6 Johannesburg

Etter en god natt søvn og en deilig frokost på toget blir det utflukt i Johannesburg, hovedstad i republikken Sør Afrika. Dere besøker de mest kjente historiske bygningen i byen, bl.a. Voortekkermonumentet og Union Buildings. Turen avsluttes i en av de nordlige bydelene i Johannesburg, Sandton.
Hotell: Davinci Hotel
Frokost inkludert

Dag 7: Kruger

Etter frokost blir der kjørt til Johannesburgs OR Tambo International Airport for deres flygning til til Eastgate Airport. Her blir der møtt og ca 2 timer i bil til deres lodge i Krugerparken. Parken har 147 pattedyrarter, 547 fuglearter og 115 reptiler. Dere vil få se mange, men langt fra alle. Her vil der også ha sjanse for å se ”The Big Five”: løve, leopard, elefant, neshorn og bøffel. Ifølge historien er det disse artene som er vanskeligst å jakte på, eller det var diss 5 man burde bevise jaktlig suksess etter endt jakt. Safari kjøer dere i åpen safaribil, under ledelse av ranger/guide. En safari under den afrikanske stjernehimmelen er en spesiell opplevelse. Se spesielt etter Sydkorset og Skorpionen, stjernebilder som ikke ersynlige på den nordlige halvkule.
Lodge: Hamiltons Tented Lodge
Full pensjon

Dag 8: Kruger

En typisk dag på safari-lodge starter før soloppgang. Man blir vekket grytidlig og får tatt en kopp kaffe og en kjeks før morgensafarien. Etter safarien er det stor frokost på lodgen,
deretter mulighet for fottur med bevæpnet ranger, gå-safari. Eventuelt avslapping rundt bassenget frem til lunsj. Ettermiddags-safarien starter kl. 16:00; deretter middag, noen ganger i en ”boma” rundt et bål. Nok en spesiell, afrikansk opplevelse.
Lodge: Hamiltons Tented Lodge
Full pensjon

Dag 9: Kruger – Johannesburg

Etter frokost blir det transport til flyplassen. Dere flyr til Johannesburg og seinere på kvelden tilbake til Norge.