Luksussafari i Botswana og Victoria Falls
Prisen inkluderer ikke internasjonale flybilletter.
Dag 1-3: Chitabe Camp
Du blir møtt av vår representanter når du ankommer Maun Airport. Han hjelper deg med å sjekke inn på småflyet som går videre til Chitabe Camp. Chitabe Camp er en luksuriøs teltcamp med 8 rom og er bygget på en av de vakreste av øyene i Okavango Delta. Campen ligger i et privat område som grenser til Moremi Game Reserve. Teltene er bygget på et forhøyet tredekke og hvert telt har eget bad med toalett, dusj og vask med varmt vann. Spisestuen, salongen og baren er også bygget på ett opphøyd tredekke og her kan du nyte utsikten ut over de omkringliggende slettene. Et basseng gir deg mulighet til avkjøling på den varmeste tiden på dagen. Du kan være med på dag- og nattsafari i åpne 4x4 safaribiler, du er da ledsaget av en profesjonell guide. Her er et rikt dyreliv og dyrene du kan se er bøfffel, elefant, løve, leopard, reedbuck, lechwe, impala, sebra og flodhest. Er du heldig kan du også få med deg den meget sjeldne afrikanske villhunden. Det finnes også nattstasjoner hvor du kan være med og observere flere sjeldne nattaktive dyr. Eneste tilgang til området er med fly. Daglige aktiviteter er inkludert i prisen.
Lodge: Chitabe Camp
Full pensjon
Dag 3-5: Xigera Camp
Du blir transportert til flystripen og flyr videre til Xigera Camp. Xigera Camp er en luksus teltlodge som ligger i Moremi Game Reserve i hjertet av Okavango Delta. Xigera ligger i et område hvor det hele året er mye vann. Dette gjør at du kan drive med vannaktiviteter og oppleve naturen på den måten. Gli stille nedover på en tradisjonell mokoro, en lokal båt, eller dra på fugle- og dyretitting med motorbåt. I tørketiden som vanligvis er fra september til mai kan du oppleve dyrelivet i en åpen 4x4 safaribil.
Xigera Camp består av 10 luksuriøse telt med suitefasiliteter og utendørs dusj hvor du kan kjøle deg ned under den afrikanske himmelen. Alle telta står på ett opphøyd tredekke som gjør at dyra kan gå under i tørketiden, mens i regntiden går vannet under teltet. Daglige aktiviteter er inkludert i prisen.
Lodge: Xigera Camp
Full pensjon
Dag 5-8: DumaTau Camp
Du blir transportert til flystripen og flyr videre til DumaTau Camp. DumaTau Camp ligger i det private reservatet Linyati Wildlife Reserve som grenser til Chobe National Park i nordre Botswana. Også den campen er bygget på ett opphøyd tredekke og du har utsikt over flodhestene som later seg i lagunen. Om vannstanden tillater det så vil du få mulighet til å nyte turer på vannet. Dag og natt safari blir gjennomført i 4x4 kjøretøy langs Savute kanalen og ved Linyanti`s elvebredder. Man kan se store flokker med elefanter som går langs Savute kanalen. Andre dyr du kan få sett her er løve, leopard, hyene, afrikansk villhund, impala, sebra, giraff og gnu. Daglige aktiviteter er inkludert i prisen
Lodge: DumaTau Camp
Full pensjon
Dag 8-10: Toka Leya Camp
Du blir kjørt til flystripen og flyr videre fra DamuTau Camp til Kesane Airport. Fra Kesane Airport blir du transportert videre med bil og båt. Toka Leya Camp ligger ved Zambezi River i den østre delen av Mosi-Oa-Tunya Nasjonalpark, ca 12 km nord for Victoria Falls, ett av verdens syv underverker. Lodgen har 12 telt i safaristil og alle teltene har en fantastisk utsikt over Zambezi River. I prisen får du en tur til Victoria Falls på den Zambiske siden, kjøresafari, elvecruise og guidede gåsafarier (2 aktiviteter til dagen inkl. i prisen). Vicotria Falls er 1708 meter bred og vannet faller 100 meter ned i Zambezi Gorge. David Livingstone ”oppdaget” fossefallet i 1855 og oppkalte fossen etter dronningen av England. Det lokale navnet er Mosi-Oa-Tunya ”the Smoke that Thunders”.
Lodge: Toka Leya Camp
Full pensjon
Dag 10: Transport til flyplassen
Du blir kjørt fra Toka Leya Camp til Livingstone Airport for retur til Norge.
Kombiner denne turen med noen dager i og omkring Cape Town. Kontakt oss om dette!






